SHIATSU

SHIATSU

je tradiční Japonské léčebné umění, o kterém se také mluví jako o doteku léčivých rukou. Shiatsu v doslovném překladu znamená „tlak prsty“. Cílem je korigování chybných vnitřních funkcí, podpoření zdraví a odstraňování určitých onemocnění.

POZADÍ a FILOZOFIE

Základem znalostí je nauka o pěti prvcích, nebo také pěti elementech a životní energii známou jako ki, nebo chi. Tato energie je součástí celého těla a její koncentrace se hromadí a protéká v energetických drahách zvané meridiány, na kterých se nachází tsubo body. Tato energie se může z mnoha různých důvodů blokovat a vytvářet tak disharmonický stav, jenž v důsledku vede k onemocnění těla i naší psychiky.
shiatsu2

V PRAXI

Terapeut Shiatsu zváží na základě diagnostik váš zdravotní stav a příznaky, které prožíváte v závislosti na vaší konstituci a energetickém stavu. Po té použije souhrn technik vedoucí k odstranění bloků a vyrovnání energetické disharmonie těla, vzápětí se tak aktivuje samoléčebný proces. Tyto techniky mohou zahrnovat jemná držení, tlak dlaněmi, palci, prsty, lokty, koleny, chodidly, dynamické rotace, různé druhy protažení, nebo také jen bezdotyková práce s vašimi energetickými centry. Shiatsu je terapie, která pracuje s člověkem jako s celistvou osobností a příjímá jej komplexně, nikoli pouze jako fyzické tělo, ale také na mentální a emocionální úrovni. shiatsu3

CO MŮŽETE NA TERAPII OČEKÁVAT

Každé setkání je individuální. Trvá jednu až dvě hodiny, podle potřeby. První sezení bývá delší, při něm se vypracovává detailní historie vašeho případu, aby bylo možno vytvořit úplný obraz vašeho zdraví podle principů orientální medicíny. Terapie se obvykle odehrává na futonu na úrovni podlahy, ale i v sedě, případně na židli dle potřeby, nebo když klient nemůže ulehnout. Při terapii zůstáváte zcela oblečeni ve volném, nebo sportovním oděvu nejlépe z přírodních materiálů, který si přinesete s sebou na převlečení.

MASÁŽ

Také je možné přijít pouze na harmonizační a relaxační masáž po náročném dni, aby mohlo dojít k uvolnění vašeho těla a mysli. Tím se vitalizuje vaše životní energie.shiatsu4

Ceny

      • 900,- Kč hod.
      • Permanentky: dle domluvy